پایه‌های انتقال نیرو صادراتی :

این پایه ها در تیپ ها و اندازه های مشخص با ارتفاع های 9 ، 11 و 14 متری اختصاصا بنا به سفارش مشتریان کشور های عربی تولید میشوند و به دو گروه عمده ی زیر تقسیم بندی می شوند :

الف) پایه های مشبک

ب) پایه های لوله ای پرسی همپوشانی شده

الف ) پایه های مشبک

این پایه ها که به صورت شبکه ای از تیر آهن و نبشی در سایز های مختلف و با آلیاژ مخصوص ، شکل و اندازه های دقیق همراه با سایر متعلقات آنها (  CROSS ARM ) تولید می شوند ، پس از عملیات جوشکاری به روش (CO2) ، تابگیری و مطابق با استاندارد ASTM A123 و BS EN _ ISO 1461 با آبکاری گالوانیزه گرم پوشش داده شده و به صورت منظم تسمه کشی و صادر می شوند.

ب) پایه های لوله ای پرسی همپوشانی شده

شرکت اطلس نور مفتخر است تا به عنوان ” اولین تولیدکننده و صادر کننده پایه های لوله ای به روش پرسی همپوشانی شده در ایران ” شناخته شود.

این پایه ها در سایز ها و اندازه های مشخص از نظر ارتفاع ، قطر و ضخامت لوله ها ، میزان همپوشانی آنها با یکدیگر ، نوع آلیاژ مصرفی در تیپ های مختلف همراه با سایر متعلقات آنها (CROSS ARM ) تولید میشوند.

تولید این پایه ها از قطر لوله های 75 میلیمتر (3 اینچ) تا 325 میلیمتر (12اینچ) بهروش پرسی یک مرحله ای و مطابق با الزامات فنی وکیفیتی مشتریان خارجی فراهم شده است.

پس از انجام عملیات تولید ، این پایه ها طی مراحلی تابگیری شده و عمدتا به صورت ابکاری گالوانیزه گرم ( مطابق با استاندارد : ASTM A123  و  BS EN _ ISO ) یا پوشش رنگ بسته بندی و صادر میشوند.

 

ج) سرانداز ها

قسمت های مهمی از پایه ها را سراندازهای آنها تشکیل می دهند که از نظر شکل و نوع کاربرد بسیار متنوع هستند.

از ویژگی های سرانداز ها می توان به استفاده از آنها به عنوان نماد و شاخص پروژه ها ، خیابان ها ، مکان های خاص و … اشاره نمود.

در بخش پایه سازی شرکت اطلس نور ، این امکان فراهم شده است تا متناسب با رویکرد پروژه ها ، سرانداز هایی نیزبرای آنها طراحی و ساخته شود.

سراندازها عمدتا بنا به سفارش و پس از انجام مراحل طراحی و محاسبات فنی ، متناسب با ویژگی طراحی سازه و با در نظر گرفتن جنس( فلزی و غیر فلزی ) و فرم آنها ، توسط تجهیزات و دستگاه های مخصوص به روش های مختلف ساخته و رنگ آمیزی می شوند. از نمونه سرانداز های اجرا شده توسط این شرکت می توان به پروژه طراحی ، ساخت و اجرای پایه های روشنایی مرکز ههمایش های  بین المللی اصفهان اشاره نمود.